Magazín Můj fotbal na ČT také o práci akademií

Magazín Můj fotbal na ČT také o práci akademií

Aleš Roll
01.04.2021
Jihlava
Brno
FAČR

Je tady první letošní magazín Můj fotbal! Pořad věnovaný zajímavostem z fotbalového prostředí můžete zhlédnout v sobotu 3. dubna ve 12.20 na programu ČT sport. Hostem magazínu bude trenér české reprezentace do 19 let Jan Suchopárek.

První dubnovou sobotu dvacet minut po poledni si nenechte na ČT sport ujít magazín Můj fotbal. Důvodů je hned několik, jedním z nich je i zajímavé povídání s vicemistrem Evropy z roku 1996 Janem Suchopárkem.

Dále se můžete těšit na reportáž z Jihlavy. Tamní druholigový klub totiž sází na mladé hráče, buď na vlastní odchovance nebo na mladíky zapůjčené z jiných, většinou prvoligových, klubů. Za Vysočinu Jihlava nastupují i absolventi Regionálních fotbalových akademií FAČR, v reportáži promluví i trenér reprezentace do 20 let Jiří Žilák.

V jiné reportáži se podíváme na okolnosti vzniku písně Ukážeme kuráž. Song, který má doprovázet reprezentaci na letošní EURO, vytvořila kapela Tři sestry, videoklip k ní natočil režisér Petr Kolečko.

V dalším příspěvku nám generální sekretář FAČR Jan Pauly osvětlí možnosti dohrání amatérských fotbalových soutěží.

Také se podíváme na přípravu ženského národního týmu před důležitými bitvami v baráži o mistrovství Evropy žen v roce 2022. Česky se o šampionát utkají se Švýcarskem 9. a 13 dubna, nejprve doma a poté venku.

Premiéra pořadu bude na ČT sport tuto sobotu ve 12.20, repríza je v plánu na pondělí 5. dubna od 16.35 nebo o týden později 12. dubna v 19.25. Pořad můžete po odvysílání premiéry zhlédnout také zpětně na tomto odkazu.

BL1X9350.jpg

Absolvent RFA Kraje Vysočina Adam Ritter na tréninku druholigové Jihlavy. Foto Štěpán Černý (FAČR)

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS