V Břeclavi proběhl poslední výběrový kemp reprezentace U15

V Břeclavi proběhl poslední výběrový kemp reprezentace U15

Aleš Roll
31.05.2021
Jihlava
Brno
FAČR

Reprezentace do 15 let má za sebou poslední výběrový kemp. Nyní se jej v Břeclavi zúčastnili hráči z Jihomoravského a Zlínského kraje a Kraje Vysočina. Teď čeká trenéra Karla Havlíčka finální výběr, ze 140 hráčů nominuje dvacítku nejlepších na dvojzápas se Slovenskem.

Národní tým do 15 let je nejmladší reprezentační kategorií pro fotbalisty. Trenér Karel Havlíček viděl na pěti výběrových kempech asi 140 hráčů. Tyto kempy byly dvoudenní a byly rozděleny podle regionů.

Na podzim proběhly tři výběrové kempy, kvůli koronavirové pauze se dojížděl cyklus až nyní. Poslední pátý výběrový kemp proběhl o víkendu v Břeclavi, byl určen hráčům Kraje Vysočina, Jihomoravského a Zlínského kraje.

„Musíme se s kolegy pořádně poradit, nebude totiž vůbec jednoduché vybrat ze 140 hráčů, které jsme viděli, jen dvacet nejlepších. Budeme mít zamotanou hlavu,“ přiznává reprezentační trenér Karel Havlíček.

Už za týden, tedy od 7. do 11. června, je na programu další sraz národního týmu kategorie U15. Nepůjde již ovšem o výběrový kemp, na tomto soustředění už se představí jen ti nejlepší z této kategorie.

Nejmladší reprezentanty čekají v rámci tohoto soustředění v Uherském Brodu rovněž dva mezistátní zápasy, oba se stejně starými reprezentanty Slovenska. Ve středu 9. června v Púchově, v pátek 11. června v Nivnici.


Výběrového kempu v Břeclavi se zúčastnili i trenéři z regionu. Jak grassroots trenéři mládeže působící ve zmíněných krajích, tak šéftrenéři Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky (RFA).

„Mít lvíčka na prsou je nejkrásnější pocit, který může sportovec zažít. Jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto kempu a přispět svým pohledem. Bylo to fantastické a děkuju za pozvání,“ svěřuje se Mario Rossi šéftrenér RFA Jihomoravského kraje, který měl na kempu v Břeclavi hned deset svých svěřenců.

Za RFA Kraje Vysočina byl v roli asistenta šéftrenér Marek Hábl, ve výběru měl tři své svěřence.

Šance porvat se o reprezentační dres si vážili i hráči. „Bylo to super, celý víkend byl fajn, kluci jsou tady skvělí. Poznal jsem nové lidi, trenéři byli taky super. Být v reprezentaci je skvělý pocit, je to posun v kariéře,“ říká Vlastimil Hrdlička, záložník 1. FC Slovácko, jehož vzorem v reprezentačním A-týmu je Alex Král.

Modelový zápas ČR červení – ČR bílí 3:0

Branky: Tauš, Branecký (2x).

Sestava červení: Husták – Hajnovič, Podskalský, Meindlschmied, Šlechta – Hrdlička, Dobrovolný, Ondroušek – Tauš, Hložánek Martin, Kowalczyk. Střídali: Branecký, Krejčí, Bulín.

Sestava bílí: Hložánek Michal – Štěcha, Gabryš, Musil, Tesař – Hvozdecký, Viktorin, Zelina – Lacko, Polášek, Bárta. Střídali: Baier, Weselowsky, Trešl.

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS