Finálový výběr nových hráčů do RFA JMK

Finálový výběr nových hráčů do RFA JMK

Tomáš Kučerňák
31.05.2021
Brno

Ve dnech 17. a 18.5. se uskutečnil finálový výběrový kemp regionální fotbalové Akademie JMK a z něj bylo vybráno 20 nových akademiků.

První den byli hráči testování na přístroji InBody, kde jsme zjišťovali jejich fyziologii a stavbu těla. Následně jsme se přesunuli na hřiště, kde proběhlo kondiční testování. Během testování jsme se sešli s rodiči hráčů, kde je šéftrenér RFA JMK Mario Rossi seznámil s celým chodem akademie.

Druhý den jsme strávili ve sportovním areálu SK Chrlice na travnatých plochách, kde hráči předváděli své fotbalové dovednosti. Na dopoledním a odpoledním tréninku si prošli celou řadou různých fotbalových cvičení až po závěrečnou velkou hru.

Na základě předvedených výkonů jsme měli velmi složitou úlohu vybrat ty nejlepší, protože hodně hráčů ukázalo velkou kvalitu.

Výběr však není konečný! V průběhu následujících týdnů a hlavně letního přípravného období budeme sledovat další hráče, kteří byli na výběrech. Stále nás tak mohou přesvědčit, že si přijetí do akademie zaslouží.

Všem zúčastněným by jsme chtěli poděkovat a hráčům/hráčkám vybraným do RFA, gratulujeme!

1622714889245.jpg

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS