Absolventi RFA v repre U16 na "Haraštu"

Absolventi RFA v repre U16 na "Haraštu"

Aleš Roll
14.07.2021
Plzeň
Č. Budějovice
Jihlava
Pardubice
Brno
Ostrava
FAČR

Ve dvacetičlenné nominaci reprezentace do 16 let na Memoriál Františka Harašty je 18 hráčů, kteří prošli programem Talentované mládeže Fotbalové asociace České republiky na úrovni Klubových akademií nebo Regionálních fotbalových akademií FAČR (RFA).

Od 20. do 22. července čeká reprezentaci do 16 let tradiční turnaj Memoriál Františka Harašty, který se koná ve vinařské oblasti na jižní Moravě. Trenér národního týmu Petr Havlíček nominoval na turnaj 20 hráčů.

Z nich pouze dva neprošli programem Talentované mládeže na úrovni Klubových akademií nebo Regionálních fotbalových akademií FAČR. „Ukazuje se, že program podpory talentované mládeže funguje a přináší výsledky. To, že se hráči prosazují v reprezentacích bylo naším dílčím cílem a jsme za to rádi,“ říká Karel Poborský, ředitel Oddělení elitní mládeže FAČR a vedoucí Úseku akademií FAČR.

Klubové akademie dostávají v programu Talentovaná mládež nejvyšší finanční podporu od FAČR. V devíti krajích navíc fungují Regionální fotbalové akademie FAČR, od září k nim přibude desátá v Královehradeckém kraji.

Absolventi RFA v nominaci na Memoriál F. Harašty 2021:

hráč klub RFA
Martin Hložánek Zbrojovka Brno RFA Jihomoravského kraje
Michal Hložánek Zbrojovka Brno RFA Jihomoravského kraje
Bohuslav Musil Baník Ostrava RFA Kraje Vysočina
Daniel Bouchner Slavia RFA Kraje Vysočina
Václav Jindra Pardubice RFA Pardubického kraje
Jakub Kucharik Viktoria Plzeň RFA Plzeňského a Karlovarského kraje
Petr Zíka České Budějovice RFA Jihočeského kraje
Vojtěch Hranoš Opava RFA Moravskoslezského kraje

Kompletní nominaci národního týmu U16 naleznete zde, rozlosování Memoriálu Františka Harašty zde.

ALL08027.JPG

Foto: Aleš Roll (FAČR), ČR U15 - Slovensko U15 1:0, 11.6. 2021 Nivnice

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS